Jak pokonać lęk… tak to się robi!!!

dawid-i-goliat-11-05-2012-454049-large[1]

To będzie coś o budowaniu swojej siły… i pokonywaniu lęków…

Rzecz miła miejsce bardzo dawno temu, jeszcze przed narodzeniem Chrystusa.

W pewnej dolinie naprzeciwko siebie stanęły dwie potężne armie: izraelitów i Filistynów. Oba wojska stanęły naprzeciw siebie na górach, dzieliła je dolina. Codziennie rano i wieczorem przez kolejne 40 dni z obozu Filistynów wychodził wielki wojownik, imieniem Goliat i wyzywał Izraelitów, naśmiewał się z nich i ich Boga. Na jego widok wszyscy izraelscy wojownicy uciekali i bali się wystąpić przeciw niemu. Król ogłosił, że jeśli znajdzie się taki, który pokona Goliata, obsypie go złotem.

Znalazł się pewien chłopiec imieniem Dawid, który postanowił pokonać wojownika, który budził strach we wszystkich. Król dał mu najlepszą zbroję, ale niestety ta była zbyt ciężka dla chłopca. Dawid  wziął jedynie procę, kij i 5 płaskich kamieni. Filistyn szydził z chłopca i straszył go. Śmiał się, że wyszedł na niego z kijem jak na psa. Goliat szedł naprzeciw chłopcu, a chłopiec ruszył naprzeciw Goliatowi. Dawid wyciągnął procę i kamień i wypuścił w stronę Goliata. Kamień wbił mu się w głowę tak, że ten upadł. Dawid uciął mu głowę i zaniósł Izraelitom.

I tak to się robi… Nie ważne kim jesteś, jak wyglądasz, jakie masz ograniczenia.

Lęk pokonuje się w ten sposób. Najpierw musisz go zwabić, wyjść naprzeciw niemu z całą odwagą. Potem musisz mu spojrzeć w oczy i powiedzieć, że się go nie boisz i zaraz go pokonasz. Choć pewnie będzie wydawał się duży, przerażający, będzie szydził i śmiał się z Ciebie. Bierzesz ze sobą to, co masz pod ręką. Wystarczy by go pokonać. Potem jeden ruch i on znika. Tak to się robi!!!

Pamiętaj! Najważniejszy jest pierwszy krok, to że odważyłeś się z nim zmierzyć. Wystarczy Ci to, co masz by pokonać swoje lęki!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s